IOT Solutions World Congress 2016 Barselona/İSPANYA – B2B Eşleştirme Etkinliği

25-26 Ekim 2016 tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrinde “IOT Solutions World Congress 2016” kongresi gerçekleştirilecektir. Kongre kapsamında Enterprise Europe Network İspanya tarafından B2B ikili iş görüşmeleri, konferanslar, toplantılar ve eşleştirme faaliyetleri organize edilecektir.

Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstri 4.0 kavramları oldukça yakın ve bağlantılı kavramlar. IoT için En kullanışlı tanım, Bryce Barnes tarafından sunulan tanım. Barnes Nesnelerin İnterneti’ni; akıllı cihazların, birbirini algılayan ve iletişime geçebilen nesneler aracılığıyla, akıllı bağlantısı şeklinde tanımlıyor. İmalat üzerine çalışan şirketler bunu, işçiler ve makinelerde çoktan uygulamaya başladı. “Nesnelerin İnterneti” çözümlerini, üretim teknolojilerine uygulayan üreticiler, diğer üreticilere göre daha optimize ve daha hızlı kararlar alıyor ve alınan bu kararları hem personeline hem de çalışanlarına daha hızlı iletebiliyor. Cihazlar birbirine bağlandığında, oluşturulan veriler, her cihazın kendi verisini ürettiği yazılımlar aracılığıyla birbirlerine yüksek hızlı internet desteğiyle hızla aktarılıyor ve ortaya çıkan verilerden alınan sonuçlara bakarak daha hızlı ve en etkili kararların alınabilmesi sağlanıyor. Alınan bu kararlar, yine bu sistemler ile hem iş başındaki personele hem işi takip eden yöneticiye hem de bütün cihazlara aktarılarak, senkronize bir çalışma ortamı sağlanıyor.

Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, EEN Barcelona(Agencıa Per A La Competıtıvıtat De La Empresa) tarafından organize edilen bu büyük etkinliğe, Türkiye’den KOSGEB Sinop Müdürlüğü organizasyon ortaklığı yapmaktadır.

Bu organizasyon kapsamında, işletmeler ve Ar-Ge enstitüleri; nesnelerin internetinin endüstriyel üretimdeki uygulamalarını, Sanayi 4.0 ile ilgili son gelişmeleri yerinden takip edebilir ve B2B görüşmeleri sayesinde kendi sektörlerindeki yabancı firmalarla ile görüşme fırsatı bularak sektörlerindeki global gelişmeleri yakından görebilirler, çeşitli iş ortaklıkları sağlayabilirler, teknolojik iş birlikleri kurabilirler, rakiplerini tanıyabilirler ve potansiyel müşterilerle tanışıp iş ağlarını genişletebilirler.

  • Katılmak isteyen firma ve kuruluşların KOSGEB Sinop Müdürlüğü ile irtibat kurmaları gerekmektedir.
  • Etkinliğe kayıt yaptırmak ve ikili randevularınızı planlamak için lütfen tıklayınız.

*Kayıt esnasında “Support Office” alanında “TR-KOSGEB Sinop” seçilmelidir.

Etkinlik Resmi Web Sitesi: IOT Solutions World Congress 2016

 

Yetkili Kişi

Mustafa BAYRAK

0368 261 57 67