Rekabetçi Sektörler Programı: Etkisi ve Ötesi Etkinliği 15-16 Mart 2021

“Rekabetçi Sektörler Programı: Etkisi ve Ötesi” tanıtım etkinliği 15-16 Mart 2021 tarihlerinde şahsen ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Etkinlik, RSP hedeflerine ve dolayısıyla Türkiye ve Avrupa Birliği'nin sanayi politikasına katkıda bulunan projelerin tanıtılmasını amaçlamaktadır.

Bakanımız Sayın Mustafa Varank, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Faruk Kaymakcı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Sayın Nikolaus Meyer-Landrut, AB ve Dışişleri Genel Müdürü Sayın Mustafa Erdoğan'ın açılış konuşmalarını yapacak.

Tema konuşması Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Sayın Hasan Mandal tarafından yapılacaktır.

Programımız kapsamında desteklenen projelerin Nihai Faydalanıcıları da katılacak ve bazı projeler sunulacaktır.

Ayrıca Araştırma ve Geliştirme, Enerji ve Yeşil Mutabakat, Yaratıcı Endüstriler gibi Programımızın ilgili olduğu konuların tartışılacağı panellerin yer aldığı programda, sektörlerdeki mevcut durum ve ileriye dönük stratejiler tartışılacaktır.

Etkinliğin ikinci gününde tamamen projelere yönelik oturumlar yer alıyor. IPA 1 ve IPA 2'nin etkisi ve öğrenilen dersler yanında,  IPA 3 kapsamındaki gelecek de tartışılacaktır. Ardından her projenin sunumu takip edecek, sonrasında yararlancılar bazı spesifik ve teknik konuları daha fazla tartışmak için ayrı odalarda toplanacaktır. Bu oturumların ardından toplanan bulgular tekrar genel oturumda sunulacaktır.

Etkinlikte ayrıca gayri resmi ağ kurma fırsatları da olacaktır. Etkinlik canlı olarak yayınlanacak ve çevrimiçi bağlantı ile tüm katılımcılarla yönetilecektir.

Katılımcıların COVID-19 salgını nedeniyle oluşabilecek gereksiz riskleri önlemek için Sağlık Bakanlığı ve Ankara Valiliği tarafından öngörülen tüm gerekli önlemlere uyulacaktır.

Bu etkinliğe birçok üst düzey yetkili, Kamu kurumu, AB Üye Devletlerinin Büyükelçileri, yararlanıcılar katılacak ve tüm etkinlik ulusal medyada (TV, yazılı ve sosyal medya) yayınlanacaktır.

Etkinlik programına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi katılmak için bu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

Yetkili Kişi

Mustafa BAYRAK